Pirmo reizi Latvijas medību vēsturē - „Gada balva medniecībā 2014”

Svinīgais pasākums notiks š.g. 28.martā „Jaunmoku pilī” Tukuma novada Tumes pagastā. Pasākumā tiks godinātas medniecības izcilības trīs nominācijās – „Par mūža ieguldījumu medniecībā”, „Par nozīmīgu ieguldījumu medniecībā” un „Par nozīmīgu ieguldījumu medniecībā reģionā”.

 

Jau iepriekš ziņojām, ka „Gada balva medniecībā” iedibināta 2014. gadā kā augstākā atzinība par nozīmīgu ieguldījumu medību saimniecības attīstībā un medību popularizēšanā Latvijā – valsts un vietējā mērogā. Balvas iniciatori ir valstī lielākā un ietekmīgākā mednieku nevalstiskā organizācija „Latvijas Mednieku savienība” un pieredzes bagātākais žurnāls medniekiem – MMD („Medības. Makšķerēšana. Daba”).

2014.gadā nozīmīgāko atzinību „Par mūža ieguldījumu medniecībā” saņems Mežzinātņu doktors, Latvijas staltbriežu „veiksmes stāsta” pamatlicējs un īstenotājs Gunārs Skriba, medniecības tradīciju negurstošs uzturētājs un vairāku medībām veltītu grāmatu autors Jānis Vanags un Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātes ilggadējais dekāns un medību tradīciju veidotājs Alfons Grīnfelds.

Balvu ieguvēji „Par nozīmīgu ieguldījumu medniecībā” un „Par nozīmīgu ieguldījumu medniecībā reģionā” tiks paziņoti svinīgajā apbalvošanas ceremonijā.

Attēlā: Kokā un metālā veidotā Gada balva medniecībā.