Ādažu poligonā notiks tālšaušanas sacensības medniekiem “Vienoti Valstij!”

Svētdien, 6. septembrī, Ādažu poligonā notiks Nacionālo bruņoto spēku un Latvijas Mednieku savienības organizētās tālšaušanas sacensības medniekiem “Vienoti Valstij!”, kurās piedalīsies ap 60 mednieku, tai skaitā zemessargi.

Sacensību mērķis ir iesaistīt un apmācīt pēc iespējas vairāk mednieku, kas reti vai nekad nav piedalījušies publiskajās tālšaušanas un augstas precizitātes tālšaušanas sacensībās, kā arī noskaidrot labākos individuālos šāvējus šajās disciplīnās.

Sacensību dalībniekiem tiks nodrošināta iespēja trenēties un apgūt drošas šaušanas iemaņas šaušanas distancēs no 100 līdz 1000 metriem. Nodarbības vadīs pieredzējuši šaušanas instruktori – Nacionālo bruņoto spēku karavīri un Latvijas Mednieku savienības eksperti. Sacensību laikā dalībnieki uzlabos savas šaušanas prasmes un sacentīsies šaušanas precizitātē ar medību ieročiem septiņās dažādās šaušanas disciplīnās.

Šīs būs ceturtās Nacionālo bruņoto spēku un Latvijas Mednieku savienības rīkotās tālšaušanas sacensības medniekiem “Vienoti Valstij!”. Pirmās šāda veica sacensības Ādažu poligonā tika aizvadītas 2018. gada pavasarī.

Aizsardzības ministrija un Latvijas Mednieku savienība 2017. gada 20. decembrī parakstīja vienošanos par sadarbību, lai veicinātu Latvijas mednieku iesaistīšanos valsts aizsardzības spēju pilnveidošanā, sniedzot atbalstu Aizsardzības ministrijai un tās padotības iestādēm.

Vienošanās paredz, ka Aizsardzības ministrija un Latvijas Mednieku savienība, kopīgi sadarbojoties, veicina brīvprātīgu mednieku iesaistīšanos valsts aizsardzības stiprināšanā, organizējot reģionālus seminārus medniekiem par iespējām piedalīties valsts aizsardzībā, kā arī aktualitātēm valsts aizsardzības koncepta attīstībā.

Latvijas Mednieku savienība dibināta 2011. gadā, un tajā pārstāvēti vairāk nekā 9000 mednieku. Savienības mērķis ir vienot medniekus kopīgai, organizētai rīcībai un pārstāvniecībai vietējā, valsts un starptautiskā mērogā, cieši sadarbojoties gan ar valsts, gan ar nevalstiskajām institūcijām un organizācijām. Latvijā ir aptuveni 22 tūkstoši aktīvo mednieku. Daļa no tiem ir dienējuši vai joprojām dienē Nacionālajos bruņotajos spēkos vai Zemessardzē.

Plašāka informācija par parakstīto sadarbības memorandu pieejama: www.lms.org.lv/jaunumi/latvijas-mednieku-savieniba-parakstijusi-vienosanos-par-sadarbibu-ar-aizsardzibas-ministriju/&nbsp/

 

Informāciju sagatavoja:

AM Militāri publisko attiecību departamenta

Preses nodaļas vecākā referente

Vita Briže

Tālrunis: 67335045

E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv