Tālšaušanas nodarbība medniekiem "Vienoti valstij" - 22. un 23.aprīlī

22. un 23 aprīlī Ādažu poligonā notiks jau septītās Nacionālo bruņoto spēku un Latvijas Mednieku savienības organizētās tālšaušanas nodarbība medniekiem “Vienoti Valstij!”, kurās piedalās mednieki un zemessargi. Šogad pieteicies 251 dalībnieks.

Nodarbības vadīs pieredzējuši šaušanas instruktori – Nacionālo bruņoto spēku karavīri un Latvijas Mednieku savienības eksperti.

Nodarbības laikā dalībnieki uzlabos savas šaušanas prasmes un sacentīsies šaušanasprecizitātē ar medību ieročiem vairākās šaušanas disciplīnās distancēs no 100 līdz pat 1200 metriem.

Nodarbības mērķis ir iesaistīt un apmācīt pēc iespējas vairāk mednieku, kas reti vai nekad nav piedalījušies publiskajās tālšaušanas un augstas precizitātes tālšaušanas apmācībās, kā arī noskaidrot labākos individuālos šāvējus.

Kā skaidro Latvijas Mednieku savienības valdes loceklis Jānis Zandbergs, mednieku iesaiste valsts aizsardzībā ir saistīta ar Nacionālās drošības likumā noteikto, kas paredz, ka īstenojot visaptverošu valsts aizsardzību, iedzīvotājiem, ievērojot nacionālo un starptautisko tiesību normas, ir tiesības izrādīt bruņotu pretošanos. Mednieki ir tā sabiedrības daļa, kuru īpašumā esošie medību šaujamieroči var tikt pielīdzināmi strēlnieku ieročiem un prasmīga to pielietošana ir viens no visaptverošās valsts aizsardzības sistēmas stūrakmeņiem X stundā. Pēc publiski pieejamajiem datiem, mednieku rīcībā ir ap 57000 garstobra medību šaujamieroču vienību.

Aizsardzības ministrija un Latvijas Mednieku savienība 2017. gada 20. decembrī parakstīja vienošanos par sadarbību, lai veicinātu Latvijas mednieku iesaistīšanos valsts aizsardzības spēju pilnveidošanā, sniedzot atbalstu Aizsardzības ministrijai un tās padotības iestādēm.

Tālšaušanas sacensības "Vienoti Valstij" nav vienīgais pasākums, kas notiek sadarbībā ar Nacionālajiem Bruņotajiem spēkiem. Tāpat notiek dažādas simulācijas, kurās tiek modelēti veidi, kā mednieki, izmantojot savas zināšanas un profesionālo ekipējumu, var tos integrēt ne tikai aizsardzības jomā, bet arī dažādos civilās aizsardzības uzdevumos, piemēram, pazudušu cilvēku meklēšanā.