Ģeogrāfiskās informācijas sistēma pieejama medību tiesību lietotājiem

Informējam, ka medību tiesību lietotājiem ir pieejama Valsts meža dienesta Ģeogrāfiskās informācijas sistēma.

 

Paredzēts, ka noslēdzot līgumu ar Valsts meža dienestu „Par Valsts meža dienesta Ģeogrāfiskās informācijas sistēmas lietošanu” medību tiesību lietotājiem tiek nodrošināta nepārtraukta pieeja informācijai par savu/saviem medību iecirkņiem.

Pieejas tiesības paredz:

  1. iesniegt tiešsaistē izmaiņas par medību iecirkņa platību, t.i., iesniegt informāciju par medību līgumiem ar meža īpašniekiem vai tiesiskajiem valdītājiem;

  2. iegūt apkopojumu saraksta veidā par aktuālajiem medību līgumiem;

  3. apskatīt aktuālos medību līgumus kartē;

  4. lejupielādēt medību iecirkņa ģeogrāfiskos un tekstuālos datus.

Abonēšanas maksa par piekļuves tiesībām Meža valsts reģistram tiešsaistē - 3,40 eiro kalendārajā gadā; maksa par Meža valsts reģistra lietotāja tiesību piešķiršanu medību tiesību lietotājam par katru medību iecirkni - 16,69 eiro kalendārajā gadā.

LMS valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis uzsver, ka ģeogrāfiskās informācijas sistēmas ieviešana un tās pieejamība medību tiesību lietotājiem ir ļoti nozīmīgs solis medību platību jautājumu sakārtošanā: "Līdz šim ne reti mednieki saskārās ar situāciju, kad, mainoties medību platību līgumu nosacījumiem, medniekiem nav pieejama aktuālā informācija. Tādējādi pastāvēja risks, ka mednieks par medību platību pārkāpēju varēja kļūt nezināšanas dēļ. Es priecājos, ka LMS iniciatīva tika sadzirdēta un VMD ieguldījis daudz darba, lai ieviestu mūsdienīgu šī jautājuma risinājumu." 

Detalizēta informācija par sistēmu, kā arī iesniegumu un līguma formas atrodamas šeit.