Somijā atļauj lielo pārnadžu medības ar loku un bultu

Š.g. 20. jūnijā Somijas parlaments apstiprināja izmaiņas Medību likumā, būtiski paplašinot iespējas medīt ar loku un bultu.

Somijas Medību likums paredz, ka turpmāk ar loku un bultu drīkstēs medīt visus pārnadžus, izņemot aļņus. Līdz ar to nākamajā medību sezonā ar šo medību rīku varēs medīt baltastes briedi, savvaļas ziemeļbriedi, dambriedi, staltbriedi, muflonu un meža cūku.

Veicot nozīmīgās izmaiņas Medību likumā, gan parlaments, gan Somijas mednieku kopiena apliecina visai sabiedrībai, ka mūsdienās medības ar loku un bultām, pirmkārt, nozīmē augstu zināšanu līmeni par medībām, izpratni par dabas aizsardzības prasībām un medību ētikas standartiem un, otrkārt, modernu un tehnoloģiski progresīvu medību rīku izmantošanu medībās.

Ņemot vērā, ka vēsturiski medības ar loku un bultu ir senākais medību veids, šis solis palīdzēs saglabāt un izkopt medību kultūras mantojumu Somijā. Tāpat loku ar bultām varēs efektīvi izmantot īpašos gadījumos apdzīvotās teritorijās, kurās drošības aspektu dēļ šaujamieroči nav izmantojami.