Sēru vēsts Arnis Žeiers 24.04.1964. – 24.09.2020.

24. septembrī Latvijas mednieku saimi pāršalca skumja vēsts. Mūžībā devies Arnis Žeiers.

Arni Žeieru droši var saukt par vienu no retajiem profesionālajiem medniekiem Latvijā. Dzimis un audzis Lubānā, mežinieku ģimenē, kur visas sarunas grozījās ap mežiem un medībām. Likumsakarīgi, ka arī Arnis izvēlējās mežinieka profesiju. Pēc LLA Meža fakultātes absolvēšanas Arnis strādājis Lubānas MRS par mežu apsardzības inženieri, vēlāk Cesvaines virsmežniecībā par virsmežziņa vietnieku, bet kopš 1999. gada AS “Latvijas valsts meži” par Austrumu medību reģiona vadītāju.

Arņa Žeiera tiešie darba pienākumi bija medību saimniecības organizēšana aptuveni 60000 ha lielajā AS LVM Austrumu medību reģionā un medību nodrošināšana viesmedniekiem. Ar šiem pienākumiem Arnis lieliski tika galā. Viņa profesionalitāti un viesmīlību augstu novērtēja visi, kuriem bija izdevība piedalīties Arņa vadītajās medībās. Laipns, vienmēr atsaucīgs, bet vienlaikus arī prasīgs medību vadītājs, kurš vienmēr pirmajā vietā lika medību drošību. 100 % profesionālis, kurš dzīvē bija īstajā vietā un, kuram otra līdzīga Latvijā nebija. Tieši pateicoties Arnim Žeieram un viņa komandai, medības Latvijā ir kļuvušas par iecienītu galamērķi daudziem medniekiem no visas Eiropas un arī citām valstīm.

Arnis neaprobežojās tikai ar medību organizēšanu. Savulaik aktīvi nodarbojies ar medību šaušanas sportu, bijis viens no iniciatoriem pirmās šautuves izveidei Madonas rajonā. Jau kopš studiju gadiem Arnim interesēja arī medību suņi un viņš aktīvi popularizēja to izmantošanu medībās.  Tāpat Arnis piedalījās arī medību trofeju izstāžu organizēšanā un medību trofeju vērtēšanā.

Arņa Žeiera ieguldījums medniecībā ir novērtēts ne tikai vietējā vai reģionālā mērogā. 2020. gada augustā Arnis Žeiers saņēma augstāko medību jomas apbalvojumu Latvijā – Gada balvu medniecībā, nominācijā “Par nozīmīgu ieguldījumu medniecībā Latvijā”.

Ar Arņa Žeiera aiziešanu mūžībā, Latvijas mednieku saime ir zaudējusi vienu no zinošākajiem un profesionālākajiem medību speciālistiem, kurš turklāt bija apveltīts ar milzīgām darba spējām un patiesu viesmīlību.

Latvijas Mednieku savienība šajā skumjajā brīdī izsaka visdziļāko līdzjūtību Arņa Žeiera piederīgajiem un tuviniekiem, darba kolēģiem  un draugiem. 

 

Latvijas Mednieku savienības vārdā

Jānis Baumanis