PVD rīkojums "Par savvaļas dzīvnieku infekcijas slimību monitoringu"

Informācija medniekiem par savvaļas dzīvnieku infekcijas slimību monitoringu - PVD Valsts galvenā pārtikas un veterinārā inspektora 2019. gada 11. jūnija rīkojums Nr. 90 un rīkojuma pielikums.

PVD ir divas pamatprogrammas, kurās medniekiem jāiesūta paraugus no nomedītajiem savvaļas dzīvniekiemHroniskās novājēšanas slimība un Āfrikas cūku mēris.

PVD šo abu programmu ietvaros veiks papildus analīzes, lai noteiktu Aujeski slimības izplatību starp meža cūkām, kā arī brucelozes un Q drudža izplatību starp briežu dzimtas dzīvniekiem.

Asins paraugi izmeklēšanai uz pieminētajām slimībām tiks ņemti tikai no  nomedītajiem savvaļas dzīvniekiem, nevis atrastiem beigtajiem vai briežu dārzos nomedītajiem, jo mērķis ir tieši nomedītie savvaļas dzīvnieki.

  1. 1.      Par paraugiem no briežu dzimtas dzīvniekiem (stirnām, aļņiem, staltbriežiem):
  • Izmeklēšana uz brucelozi un Q drudzi tiek organizēta caur PVD teritoriālājām struktūrvienībām.
  • PVD ir vajadzīga mednieku palīdzība asins paraugu noņemšanā briežu dzimtas dzīvniekiem, jo šie paraugi ir papildus noņemami tam pašam nomedītajam dzīvniekam, kuram  tiek ņemts smadzeņu paraugs Hroniskās novājēšanas slimības izmeklēšanai. Diemžēl par šo papildus asins parauga noņemšanu nav iespēja samaksāt, maksāts tiks tikai par smadzeņu paraugu.  
  1. 2.      Par paraugiem no meža cūkām:
  • Izmeklēšana uz Aujeski slimību tiek organizēta caur PVD teritoriālājām struktūrvienībām.
  • Izmeklēšanai uz Aujeski slimību der tas pats asins paraugs, kas jau tiek iesūtīts izmeklēšanai uz ĀCM no nomedītajām savvaļas meža cūkām.

 Lūgums mednieku kolektīvu vadītājiem informēt savus kolektīva biedrus par šāda veida papildus monitoringu,  nodibiniet kontaktus ar vietējo PVD nodaļu un iesniedziet paraugus atbilstoši prasībām.

Neuzķeraties uz intarnetā ceļojošajām baumām par paraugu nepieņemšanu, ĀCM apkarošanas vakcīnas izgudrošanu utt. Neskaidros jautājumus risiniegt kopā ar PVD un VMD !

PVD rīkojums Nr. 90 "Par savvaļas dzīvnieku infekcijas slimību monitoringu 2019. gadā" - ATVĒRT ŠEIT.

PVD rīkojuma Nr.90 pielikums - ATVĒRT ŠEIT.