Pirmie Latvijas loka mednieki Igaunijā

Laikā, kad Latvijas Saeima nobalsoja pret medībām ar loku un bultām Latvijā, mūsu ziemeļu kaimiņi Igauņi ar 2013 gada 1.augustu atļāva savā valstī izmantot loku un bultas nelimitēto dzīvnieku medībās. Tas mums kalpoja par iemeslu kravāt mantas, pieregulēt medību lokus īpaši bebru medībām un doties ceļā.

Pirmie Latvijas loka mednieki Igaunijā, no kreisās: Uģis Ozoliņš, Jānis Kļaviņš, Vitalijus Kulibaba

Igaunijas medību noteikumi paredz, ka katram viesmedniekam, kurš ierodas valstī ar loku, ir jāiegādājas viesmednieka medību atļauja un sezonas karte, kā arī jāspēj nokārtot šaušanas tests.

Šaušanas testu, pa 3D mērķiem nodrošina Igaunijas loku mednieku asociācija un medniekam ir jāspēj trāpīt sešos mērķos, sirds un plaušu rajonā. Dzīvnieku silueti ir izvietoti 20 metru radiusā, taču precīzu attālumu medniekam jāspēj noteikt uz aci. Visi gumijas mērķi atdarina tos dzīvniekus, kurus ir atļauts medīt Igaunijā. Kad eksāmens veiksmīgi nokārtots, mednieks saņem Igaunijas loka mednieka apliecību.

Tā nu mēs trīs, Latvijas loku mednieku asociācijas pārstāvji (www.llma.lv), saņēmuši visus nepieciešamos dokumentus varējām doties uz mednieku centru “Trofee” (www.trofee.ee), kur šī viesu nama saimnieks Tonis Viht piedāvā visdažādākās medības ārzemniekiem, sākot no zosu medībām Sāremā salā līdz pat lāču medībām Tartu rajonā.

Bebru medības ar loku un bultām tiek organizētas uz gaidi un galvenā specifika slēpjas loka aprīkojumā. Pēc Igauņu noteikumiem bultai ir jābūt piesietai pie loka, tas nodrošina to, ka nomedītais dzīvnieks vienmēr tiks izvilkts ārā no ūdens. Šim nolūkam mednieki izmanto zivju medībām domāto aprīkojumu, pielāgojot to daudz smagākam medījumam.

Par to, kā mums veicās šajās medībās, kāda ir loka pieregulēšanas specifika un kādu taktiku ir jāizvēlas medījot ar loku un bultām, skaties jau šo ceturtdien (24.04.14),  LTV-7, pl.22.00 un pēc pāris dienām protams www.nomad.lv