LVMI "Silava" aicina medniekus piedalīties aptaujā par lielajiem plēsējiem

Latvijas Valsts mežzinātnes institūts "Silava" ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu veic aptauju par lielajiem plēsējiem.

Aptauja tiek organizēta lielo plēsēju – vilku, lūšu un lāču – sugu aizsardzības plānu atjaunošanas ietvaros, un tās mērķis ir noskaidrot Latvijas iedzīvotāju, tai skaitā mednieku, attieksmi pret lielajiem plēsējiem, šo populāciju apsaimniekošanu, kā arī noskaidrot iedzīvotāju uzskatus par dabas vērtībām. Iecerēts, ka aptaujā tiks iegūta vērtīga informācija, lai pēcāk to izmantotu sugu aizsardzības un apsaimniekošanas plānošanā, kā arī palīdzētu līdzsvarot dzīvnieku un sabiedrības intereses un vajadzības. Veiksmīga līdzāspastāvēšana ar lielajiem plēsējiem ir iespējama, ja ir skaidri zināms, kādas ir sabiedrības zināšanas, intereses un attieksme pret šiem dzīvniekiem un dabu.

Ņemot vērā, ka mednieki lielo plēsēju jautājumos ir būtiska interešu grupa, tad papildus kopējam sabiedrības viedoklim, pētījumā atsevišķi tiks noskaidrots mednieku viedoklis. Tādējādi parādot, kā tas sakrīt vai atšķiras no vispārējā iedzīvotāju viedokļa. 

Šai aptaujai ir liela nozīme lielo plēsēju aizsardzības plānu izstrādes un ieviešanas gaitā, kā arī tā ir lieliska iespēja medniekiem sevi parādīt kā konstruktīviem sadarbības partneriem.

Mednieku aptaujas anketas tika elektroniski izsūtītas LMS biedriem – medību klubu vadītājiem. Aicinām būt atsaucīgiem un piedalīties aptaujā! Aptaujas termiņš ir š.g. 9.jūnijs.