LMS piedalās lielākajā izglītojošajā meža nozares pasākumā Latvijā "Meža ABC" - 2018

10.-12.maijā Kuldīgas novada Padures pagasta “Struņķukrogā” norisinājās lielākais izglītojošais meža nozares pasākums Latvijā “Meža ABC”, pulcējot gandrīz 10 000 apmeklētājus, kuri vēlējās vairāk uzzināt par mežu un norisēm tajā. Tas bija svētku pasākums par godu Meža dienu deviņdesmitajai jubilejai un Latvijas simtgadei. Pasākuma devīze Meža nozare – Latvijai!

Latvijas Mednieku savienība izveidoja pieturas, kurās bērniem tika stāstīts par meža dzīvniekiem un to pēdām, par putniem, par medībām un trofejām.

Ivars Lodiņš – LMS Nacionālās padome – Ziemeļkurzeme - Par “Meža ABC”-2018:

"Meža ABC pasākums ļoti patika no idejiskā un organizātoriskā viedokļa. Lieliska iespēja parādīt bērniem, kas ir mežs, kas tajā dzīvo, kā tas aug un kā to vajag kopt un audzināt, lai tas izaugtu tāds, kādam tam ir jābūt. 

Patīkami pārsteidza bērnu zināšanas par dabu, dzivniekiem un arī medībām. Nevienam nesagādāja problēmas atpazīt mūsu zināmākos dzīvniekus, lapsu, stirnu , briedi, alni,  bet lielāks pārsteigums bija, par to, ka  visi praktiski zināja, kāds izskatās ūdrs un kāds ir tā dzīvesveids, kas Latvijā ir reti izplatīts dzīvnieks un nebūt nav ikdienā sastopams. Patīkami bija redzēt, ka pasākumu apmeklē arī  lielo pilsētu skolēni, kuriem ikdienā nav iespēja būt dabā. Uzskatu, ka viņi uzzināja un redzēja daudz jaunu un interesantiu lietu.

Noslēgumā, vēlreiz jāsaka paldies visiem organziatoriem, “lektoriem” un, protams, skolēniem/apmeklētājiem par trim neaizmirtsmajām dienām, kad dod motivāciju arī turpmāk stāstīt, rādīt  un mācīt par vienu no mūsu lielākām dabās vērtībām – mežu un tā iemītniekiem."

Pasākumu Meža ABC meža nozares uzņēmumi un organizācijas nu jau sauc par meža nozares dziesmu svētkiem, jo Kuldīgas pusē pulcējas vairāk nekā 100 meža nozares uzņēmumi un organizācijas un visiem interesentiem rāda un stāsta par visu, kas notiek mežā - arī par medībām! Šogad pasākums notika astoto reizi. Dalība pasākumā ir bez maksas.

Pirmais Meža ABC pasākums notika 2005.gadā, kad to organizēja Kuldīgas virsmežniecības kolektīvs. Pirmajā pasākumā piedalījās ap 700 cilvēku. Gadu gaitā interese par iespēju īpaši tam iekārtotā vietā ar daudzām pieturām iepazīt mežu un norises dabā tik ļoti augusi, ka pasākuma rīkotājiem nācās rīkot loteriju, lai noteiktu, kuras klases 10. un 11.maijā varēs pasākumu apmeklēt. Tālākie pasākuma apmeklētāji bija mērojuši ceļu no Daugavpils, Alūksnes un Jēkabpils. Pasākuma dalībnieki ar interesi apmeklēja dažādas meža pieturas, uzzinot daudz jauna par meža audzēšanu, procesiem dabā. Daļa skolēnu, ko varēja satikt pasākumā, atzina, ka nav šeit pirmoreiz, bet atbraukuši atkārtoti, jo pasākumā var iegūt jaunas zināšanas un lieliski pavadīt laiku.

Pasākuma atklāšanu ar savu klātbūtni pagodināja Meža dienu patrons Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis. 

Pasākumā "Meža ABC" 54 meža pieturās, interaktīvi darbojoties un pildot praktiskus uzdevumus, bija iespēja iepazīties ar visu meža audzēšanas ciklu, kā arī bija iespēja iestādīt savu ģimenenes/draugu ozolu - kopā izveidota ozolu audze Meža dienu 90.dzimšanas dienā un Latvijas simtgadē!

Pasākumā notika koku mīlestības stunda kopā ar mežkopi Aiju Zviedri, grāmatas "Koku bērnudārzs" atvēršanas un dāvināšanas svētki, meža tehnikas paraugdemonstrējumi, pastaiga pa koku galotnēm kopā ar kokkopjiem-arboristiem, medību suņu parāde!

Meža īpašnieku biedrība “Meža konsultants” un S. Vaivade sirsnīgi pateicas tiem vairāk nekā 100 uzņēmumiem un iestādēm, kuri piedalījās un atbalstīja pasākumu arī finansiāli! Tāpat pateicības vārdus pelnījis ikviens no 535 kolēģiem un brīvprātīgiem, kuri darbojās 54 meža pieturās un pasākuma infocentrā.

Pasākuma “Meža ABC” programmu veidoja un organizatorisko pusi nodrošināja meža īpašnieku biedrības “Meža konsultants” vadītāja Sigita Vaivade.