LMS jautājumi visām partijām, kas piedalīsies 13.Saeimas vēlēšanās, par medniekiem būtiskām lietām

Attīstībai/Par!, Jaunā konservatīvā partija, Jaunā VIENOTĪBA, “Latviešu Nacionālisti”,  “Latvijas centriskā partija”,  “Latvijas Krievu savienība”, Latvijas Reģionu Apvienība,  “LSDSP/KDS/GKL”, Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, No sirds Latvijai, Par Alternatīvu, Politiskā partija “KPV LV”,  “PROGRESĪVIE”, Rīcības partija, “Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija, Zaļo un Zemnieku savienība 

Par viedokļa noskaidrošanu 

Latvijas Mednieku savienība (LMS) ir lielākā medniekus pārstāvošā organizācija valstī, kas apvieno 350 juridiskos biedrus, kas ir  vairāk nekā 9000 no kopumā 23000 Latvijas medniekiem. LMS biedri  vēlas noskaidrot partiju un partiju apvienību, kas iesniegušas deputātu kandidātu sarakstus uz 13. Saeimas vēlēšanām, viedokli par medniekiem būtiskiem jautājumiem. Jūsu atbildes tiks publicētas LMS mājas lapā un sociālo tīklu profilos, lai informētu medniekus par Jūsu nostāju LMS biedriem nozīmīgos jautājumos.                       

Vēlamies saņemt Jūsu atbildes uz šādiem jautājumiem: 

  1. Sabiedrībā valda dažādi viedokļi par medījamo sugu dzīvnieku skaitu Latvijā. Daļa sabiedrības uzskata, ka dzīvnieki Latvijā tiek izšauti, bet daļa (it īpaši lauksaimnieki un mežsaimnieki), ka mednieki dzīvniekus ir “saaudzējuši” pārmēru lielā skaitā, tādēļ medniekiem jāatbild par dzīvnieku nodarītajiem postījumiem. Kāds ir Jūsu viedoklis – vai būtu jāpastiprina mednieku atbildība par medījamo dzīvnieku nodarītajiem postījumiem lauksaimniecībai un mežsaimniecībai?
  2. Kāds ir Jūsu viedoklis par bebru un lielo plēsēju – vilku un lūšu medībām Latvijā?
  3. Kopš 2010. gada Medību saimniecības attīstības fondā (MSAF) tiek ieskaitīti tikai aptuveni 35% jeb 144000,- EUR no Medību likumā paredzētā finansējuma apjoma. Likumā paredzētos MSAF līdzekļus veido galvenokārt mednieku maksājumi dažādu valsts nodevu un maksas pakalpojumu veidā. Kāds ir Jūsu viedoklis par Medību saimniecības attīstības fonda atjaunošanu pilnā (Medību likumā noteiktā) apmērā?
  4. Vai Jūs balsotu PAR vai PRET medību ar loku atļaušanu Latvijā, ja Medību likumā tiktu virzīti šādi grozījumi?
  5. Vai Medību likumā noteiktās medību iecirkņu minimālās platības, kas nepieciešamas, lai medītu aļņus, staltbriežus, stirnas un meža cūkas, ir adekvātas un pamatotas ar sugas bioloģiskajām īpatnībām, tās būtu jāsamazina, vai, tieši pretēji, jāpalielina?
  6. Cik no Jūsu deputātu kandidātu sarakstā 13. Saeimas vēlēšanām iekļautajām personām ir mednieki? 

 LMS biedri aicina Jūs sniegt atbildes rakstiski līdz 15.09.2018. 

Ar cieņu, 

Jānis Baumanis

LMS valdes priekšsēdētājs

www.lms.org.lv