LMS aicina medniekus sniegt palīdzību vecākiem cilvēkiem ārkārtas situācijā

Mednieki,
šajā laikā aicinām būt atbildīgiem un, ievērojot valsts iestāžu noradītās piesardzības normas, palīdzēt līdzcilvēkiem. Īpaši gadījumos, kad līdzcilvēks ir nonācis karantīnā vai pašizolācijā.
Mednieku klubiem šajā brīdī būtu jābūt sociāli atbildīgiem pret tiem, kuriem valsts ārkārtas situācijas laikā nav pietiekošu resursu izdzīvošanai. Tā kā mednieku klubi ir rīcībspējīgas organizācijas, aicinām iesaistīties pārtikas produktu vai medikamentu piegādes nodrošināšanā vecāka gada gājuma cilvēkiem, kas atrodas vislielākajā riska grupā, un tiem cilvēkiem, kas mīt reģionos un kuriem nav iespējama piekļūšana reģionu centriem. Ja to pieļauj apstākļi lūdzam apsvērt, iespēju ļaut izmantot Jūsu formējuma telpas kā vietu pašizolācijai vai karantīnai, personām, kurām tas varētu būt nepieciešams.

Latvijas Mednieku savienība aicina visus mednieku formējumu vadītājus savu iespēju robežās organizēt palīdzības sniegšanu visiem, kam tas varētu būt nepieciešams valstī noteikto ierobežojumu dēļ, kā arī informēt savu formēju biedrus par nepieciešamību iesaistīties palīdzības sniegšanā.
Atgādinām, sniedzot palīdzību un atbalstu ir strikti jāievēro valsts iestāžu noteiktos piesardzības pasākumus – noteiktās distances ievērošanu, roku mazgāšanu un dezinficēšanu, piegādāto produktu nodošana bez tieša kontakta ar karantīnā esošo personu.
Precīza informācija par pasākumiem COVID-19 sakarā pieejama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://arkartassituacija.gov.lv/.