“Latvijas Meža dienas” Tērvetē 24. un 25. maijā

Līdz gada lielākajam meža nozares pasākumam “Latvijas Meža dienas” Tērvetē atlikusi vien dažas dienas. 24. un 25. maijā jau no plkst. 10 rītā parkā gaidīti lieli un mazi interesenti, lai atpūstos mežā, baudītu labu sabiedrību, piedalītos izzinošās un atraktīvās aktivitātēs, kā arī iepazītu meža apsaimniekošanas ciklu un izprastu jautājumus, kas saistīti ar meža nozari un medībām. Bez pārsteigumiem un atklājumiem neiztikt!

Šī ir lieliska iespēja jauniešiem stāstīt par mežu, medījamiem dzīvniekiem un medībām. Šogad pirmo reizi šajā pasākumā ar stendu piedalās arī Latvijas Mednieku savienība.  
LMS stendā tiks eksponēti medījamo dzīvnieku izbāzeņi, medību trofejas, un dažādi ar medībām un medījamiem dzīvniekiem saistīti uzskates materiāli. Galveno šefību par stendu ir uzņēmies mednieks Modris Goba no Tērvetes. 

Pasākuma ideja nāk no Skandināvijas, kur pozitīvā gaisotnē meža nozares profesionāļi tiekas un uzrunā sabiedrību izstādē “Elmia Wood”. Ģimenes ar bērniem, jaunieši un pat seniori uz izstādi dodas kā uz svētkiem neatkarīgi no tā, kādi ir laika apstākļi, – viņi tiem ir pielāgojušies. Izstādes dalībnieki ir gatavi stāstīt par savu kompāniju un produkciju gan profesionāļiem, gan sabiedrībai. “Latvijas Meža dienas” ir pasākums, kurā satiekas meža nozares pārstāvji, potenciālie sadarbības partneri un domu biedri.

Piektdien, 24. maijā pasākuma norises vietā – Latvijas valsts mežu dabas parka Tērvetē Kurbada zemē – pulcēsies vairāk nekā 200 Latvijas skolu klases.

Sestdien, 25. maijā, Kurbada zemē īpaši tiek gaidītas ģimenes ar bērniem.

Kā šī gada jaunums pasākumā būs vērojama arī tehnika mazo meža īpašnieku vajadzībām, malkas skaldītāji, pārvietojamie lentzāģi, piedalīsies arī vairāki mežsaimniecības kooperatīvi un apvidus automašīnu dīleri.

“Latvijas Meža dienas” organizē AS “Latvijas valsts meži” sadarbībā ar Tērvetes novada pašvaldību, Latvijas Meža īpašnieku biedrību, Latvijas Kokrūpniecības federāciju un biedrību “Zaļās mājas”. 2018. gadā  Latvijas Meža dienas LVM dabas parkā Tērvetē notika pirmo reizi, un tajās piedalījās kopumā ap 12 000 cilvēku. Pasākums ir bez maksas.