Jaunmoku pilī aplūkojama Latvijas medību trofeju izstāde „Jaunmokas 2015”

No š.g. 18.aprīļa līdz 17.maijam Jaunmoku pilī, Tukuma novadā ir aplūkojama Latvijas nacionālā medību trofeju izstāde "Jaunmokas 2015”. Šāda mēroga izstāde tiek organizēta vienu reizi piecos gados, un pēc Latvijas neatkarības atgūšanas šī ir ceturtā Latvijas nacionālā medību trofeju izstāde.

 

Izstādē piedalās mednieki ar savvaļā iegūtām medību trofejām, kas iegūtas Latvijā no 2010. līdz 2015.gadam, kā arī ar agrāk iegūtām, bet līdz šim nacionālā mēroga medību trofeju izstādē nevērtētām trofejām. Izstādē tiek eksponētas vairāk par 1000 dažādām medību trofejām, no kurām vismaz 450 būs briežu ragi.

Medību trofejas tika vērtētas pēc starptautiskas CIC metodikas. Visas novērtētās trofejas tiks iekļautas izstādes katalogā, bet ar medaļu novērtētās trofejas saņems atbilstošas medaļas.

Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis: „Medību trofeju izstādes „Jaunmokas 2015” mērķis ir informēt un izglītot sabiedrību par medībām kā ekoloģiski un saimnieciski nepieciešamu nodarbošanos savvaļas medījamo dzīvnieku populāciju skaita regulēšanai. Šādi medniecības nozare iegūst datus par Latvijas medījamo dzīvnieku populāciju kvalitāti. Mēs arī popularizējam selektīvas medības kā paņēmienu augstvērtīgu medību trofeju iegūšanas paņēmienu.”

Izstāde atvērta apmeklētājiem no š.g. 18.aprīļa līdz 17.maijam, katru dienu no plkst. 10.00 – 18.00.

Izstādes organizatori ir Latvijas Mednieku savienība un Latvijas Medību trofeju vērtēšanas nacionālā komisija. Pateicoties AS „Latvijas Valsts meži” atbalstam, nozīmīgākā Latvijas medību trofeju izstāde jau otro reizi notiek Jaunmoku pilī.