Esam panākuši dzinējmedību atļaušanu ĀCM riska zonās

PVD, ņemot vērā ekspertu viedokļus, ir pieņēmis lēmumu neierobežot dzinējmedības un medības ar traucēšanu Āfrikas cūku mēra II un III riska zonās. Ekspertu viedokļi apstiprināja, ka slimības izplatībai nav tieša sakara ar dzinējmedībām.

 

Pēdējo četru mēnešu laikā ir notikusi strauja, lēcienveidīga Āfrikas cūku mēra izplatība, kura notika laikā, kad medības ar dzinējiem Latvijā bija aizliegtas, tāpēc LMS, kura piedalījās eksepertu diskusijās, aicināja PVD un VMD izvērtēt dzinējmedību aizlieguma lietderību.

LMS valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis skaidro:"Līdz šim noteiktie medību ierobežojumi sevi bija attaisnojuši un pēdējo divu gadu laikā ĀCM izplatījās dabiskā ceļā - no meža cūkas un meža cūku. Tomēr šīs vasaras un rudens notikumi, kad ĀCM strauji izplatījās lēcienveidīgi (Ķegumā, Allažos, Baldonē, Slampē, Dundagā) apliecina, ka šajā gadījumā slimības izplatībai nav nekāda sakara ar dzinējmedībām." Viņš pauda gandarījumu, ka PVD ir ieklausījies ekspertu spriedumos un pieņēmis racionālu lēmumu, atļaujot dzinējmedības.

Neskatoties uz pieņemto lēmumu, arī turpmāk medību organizēšanā medniekiem būs jāpievērš īpaša uzmanība biodrošības pasākumiem.

Ar rīkojumu var iepazīties šeit.