Atpakaļ pie stiegrām

Savāds radījums tomēr ir Homo sapiens. Laikā, kad tehnoloģijas ir attīstījušās līdz prātam neaptveramam līmenim un efektivitātei, aizvien vairāk ir tādu, kas medībās iet ar loku un bultām. Arī es esmu viens no 3,2 miljoniem mednieku visā pasaulē, kurš ir izvēlējies šo medību rīku.Taisnības  labad gan jāatzīmē, ka loku un bultas tehnikas progress nav apgājis ar līkumu. Medību loks ir izgatavots no moderniem materiāliem, aprīkots ar papildus aprīkojumu, bultas, uzgaļi un viss pārējais atbilst mūsdienu cilvēces prasībām gan tehnoloģiskā, gan efektivitātes, gan dizaina ziņā.

Laikam nemainīgs ir palicis tikai tas, ka loks tiek uzvilkts ar cilvēka roku spēku un bulta pretim mērķim tiek raidīta šī, tieši pieliktā spēka rezultātā. Grūti vai gandrīz neiespējami precīzi un noteikti saprast un pateikt, kas tas ir par dzinuli, kas padara medības ar loku un bultām tik populāras. Šaušanai ar loku un bultām piemīt savdabīga burvība jeb maģija. Atbrīvotas stiegras atlaišanas troksnis, iespēja vismaz daļēji vizuāli vērot bultas lidojumu un labi redzēt šāviena rezultātu. Medniekam ar loku ir jāpavada desmit reizes vairāk laika mežā lai tiktu pie medījuma, ir jābūt zinošam par dzīvnieku uzvedību un daudzām citām niansēm, lai rezultāts būtu sekmīgs.

Savu pirmo loku es paņēmu rokās pirms desmit gadiem, tajā laikā vēl neapzinoties kurp tas mani aizvedīs. Šodien mēs esam nodibinājuši Latvijas loku mednieku asociāciju, dodamies medībās ar loku un bultām uz valstīm, kur tas ir atļauts. Mūsu biedrība (LLMA) ir dibināta pirms četriem gadiem un to ir izveidojuši Latvijā pieredzējuši mednieki. Biedrība aktīvi iesaistās pasaules loku mednieku aktivitātēs, starptautiskā pieredzes apmaiņā un ir Eiropas loku mednieku federācijas ( EBF) biedrs. Mūsu mērķi ir popularizēt šaušanu ar loku un bultām, kā veselīgu dzīves veidu un panākt, lai medības ar loku un bultām, būtu legālas arī Latvijā. Dienā, kad rakstu šīs rindas, jau ir veiksmīgi noritējuši LLMA organizētās loku šaušanas sacensības un pats gatavoju savu ekipējumu, lai dotos bebru medībās uz Igauniju, kur jau no 2013 gada, medības ar loku un bultām ir atļautas.

Zemāk Tu vari noskatīties manis filmēto materiālu, par medībām ar loku un bultām Itālijā, kurs es, kopā ar Sergeju Bešencevu no telekanāla Oxota i Ribalka, devāmies apmaiņas braucienā pie mūsu EBF draugiem, lai medītu meža cūkas un briežus.Šajā blogā Tu varēsi sekot līdzi LLMA aktivitātēm, mūsu medību gaitām un protams uzdot Tevi interesējošos jautājumus par loku un šo medību specifiku. Vairāk informācijas Tu vari iegūt www.llma.lv un protams seko mums līdzi video portālā www.nomad.lv.

Ir teiciens, ka „medījuma un mednieka attiecības ir noturīgākās attiecības uz pasaules“, gluži tāpat gribētos teikt par loku un bultām, laikam jau tie gadsimti, ko cilvēce ir pavadījusi kopā ar tiem ir atstājusi kādu slēptu signālu zemapziņā.