Atgādinājums par CITES sertifikāta un Medību atļaujas izņemšanu vilka un lūša nomedīšanas gadījumā

Ik pa brīdim sludinājumu portālos parādās piedāvājumi iegādāties vilku vai lūšu ādas, galvaskausus, vai pat veselu nomedītu dzīvnieku. Visbiežāk šīs personas nav izņēmušas konkrētajam indivīdam CITES sertifikātu, un tas jau ir nopietns pārkāpums.

Atgādinājums viesiem medniekiem -

1. Par vilka vai lūša nomedīšanu mums ir pienākums aizpildīt 4.pielikumu - Akts par vilka/lūša nomedīšanu, un nākamās darbadienas laikā par tā dzimumu, vecumu un nomedīšanas vietu paziņot Valsts meža dienestam.  

2. Akts par vilka/lūša nomedīšanu (4.pielikums) ir tikai pamatojums legālai nomedītā dzīvnieka pārvietošanai - pēc tam mums ir jādodas uz VMD un jāsaņem medību atļauja par vilka vai lūša nomedīšanu. Tikai pēc medību atļaujas saņemšanas mednieks kļūst par nomedītā vilka vai lūša legālu īpašnieku.

3. Nomedītu vilku vai lūsi bez CITES sertifikāta aizliegts pirkt, piedāvāt pirkšanai, iegādāties komerciāliem nolūkiem, publiski izstādīt komerciālos nolūkos, lietot komerciāliem mērķiem, uzglabāt pārdošanai, piedāvāt pārdošanai vai transportēt pārdošanai. 

Pieteikuma veidlapa CITES sertifikāta saņemšanai pieejama Dabas aizsardzības pārvaldes mājaslapas sadaļā “CITES” vai VMD mājaslapā.