Aizsardzības ministrija un Latvijas Mednieku savienība parakstīs vienošanos par sadarbību

Trešdien, 20. decembrī, plkst. 12.00 Aizsardzības ministrijā aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis parakstīs vienošanos par sadarbību, lai veicinātu Latvijas mednieku iesaistīšanos valsts aizsardzības spēju pilnveidošanā, sniedzot atbalstu Aizsardzības ministrijai un tās padotības iestādēm.

Vienošanās paredz, ka Aizsardzības ministrija un Latvijas Mednieku savienība, kopīgi sadarbojoties, veicinās brīvprātīgu mednieku iesaistīšanos valsts aizsardzības stiprināšanā, organizējot reģionālus seminārus medniekiem par iespējām piedalīties valsts aizsardzībā, kā arī aktualitātēm valsts aizsardzības koncepta attīstībā.

Tāpat plānots kopīgi informēt un izglītot sabiedrību, sagatavojot uzziņas materiālus par Latvijas dabas un ģeogrāfiskajiem apstākļiem, sniedzot izdzīvošanas un uzvedības padomus par rīcību ārkārtas situācijās, medniecību, drošu ieroču apriti un citām tēmām dažādu vecuma grupu iedzīvotājiem.

Lai veicinātu mednieku iesaisti valsts aizsardzībā, vajadzības gadījumā tiks nodrošināta medniekiem nepieciešamā militārā pamatapmācība un specifiska apmācība atbilstoši abpusēji saskaņotām apmācību programmām.

Tāpat Aizsardzības ministrija un Latvijas Mednieku savienība apņemas veicināt jaunatnes patriotisko audzināšanu, dzimtenes mīlestību un Latvijas dabas un ģeogrāfijas iepazīšanu, kā arī atbalstīt bērnu un jauniešu apmācību izdzīvošanas iemaņu apgūšanā Latvijas dabā.

Latvijas Mednieku savienība sniegs konsultācijas Aizsardzības ministrijai jautājumos, kas skar militāra rakstura mācības medību līgumplatībās un jautājumos par šo pasākumu saskaņošanu ar medību tiesību lietotājiem. Tāpat plānots organizēt kopīgas LMS un Aizsardzības ministrijas aktivitātes, kas saistītas ar šaušanas sportu.