Ādažu poligonā aizvadītas tālšaušanas sacensības medniekiem “Vienoti Valstij!”

24. un 25. augustā Ādažu poligonā tika aizvadītas kārtējās Nacionālo bruņoto spēku un Latvijas Mednieku savienības organizētās tālšaušanas sacensības medniekiem “Vienoti Valstij!”, kurās savu dalību bija pieteikuši 68 mednieki, tai skaitā karavīri un zemessargi.
Sacensību mērķis ir iesaistīt un apmācīt pēc iespējas vairāk mednieku, kas reti vai nekad nav piedalījušies publiskajās tālšaušanas un augstas precizitātes tālšaušanas sacensībās, kā arī noskaidrot labākos individuālos šāvējus šajās disciplīnās.

Sacensības noritēja divas dienas un bija sadalītas divās daļās. Pirmajā dienā tika aizvadīta treniņšaušana, kuras laikā dalībniekiem bija iespēja pārliecināties par savu ieroču precizitāti un visas dienas garumā nodarboties ar treniņšaušanu līdz pat 1 km distancei. Latvijas Mednieku savienība nodrošināja dalībniekiem iespēju šaut pieredzējušu tālšaušanas instruktoru vadībā. Otrās dienas laikā notika šaušana ar ieskaiti – dalībnieki savā starpā sacentās šaušanas precizitātē, veicot šaušanu 5 dažādus šaušanas vingrinājumus.

Par sacensību uzvarētāju kļuva pieredzējušais tālšaušanas entuziasts un mednieks Andrejs Savčuks, aiz sevis atstājot Ilvaru Liepiņu un trešās vietas ieguvēju, zemessargu Ričardu Bataragu.

Šīs bija jau ceturtās Nacionālo bruņoto spēku un Latvijas Mednieku savienības rīkotās tālšaušanas sacensības medniekiem “Vienoti Valstij!”. Šī gada pirmās šāda veida sacensības Ādažu poligonā norisinājās 13. un 14. aprīlī.

Jau ziņots, ka 2017. gada 20. decembrī Aizsardzības ministrijā svinīgi tika parakstīta vienošanās par sadarbību, lai veicinātu Latvijas mednieku iesaistīšanos valsts aizsardzības spēju pilnveidošanā, sniedzot atbalstu Aizsardzības ministrijai un tās padotības iestādēm.

Vienošanās paredz, ka Aizsardzības ministrija un Latvijas Mednieku savienība, kopīgi sadarbojoties, veicina brīvprātīgu mednieku iesaistīšanos valsts aizsardzības stiprināšanā, organizējot reģionālus seminārus medniekiem par iespējām piedalīties valsts aizsardzībā, kā arī aktualitātēm valsts aizsardzības koncepta attīstībā.

Latvijas Mednieku savienība dibināta 2011. gadā, un tajā pārstāvēti vairāk nekā 9000 mednieku. Savienības mērķis ir vienot medniekus kopīgai, organizētai rīcībai un pārstāvniecībai vietējā, valsts un starptautiskā mērogā, cieši sadarbojoties gan ar valsts, gan ar nevalstiskajām institūcijām un organizācijām. Latvijā ir aptuveni 22 tūkstoši aktīvo mednieku. Daļa no tiem ir dienējuši vai joprojām dienē Nacionālajos bruņotajos spēkos vai Zemessardzē.

Jau ziņots, ka šī gada 8. janvārī Ministru kabinets atbalstīja Aizsardzības ministrijas izstrādāto informatīvo ziņojumu par visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanu Latvijā, kuras mērķis ir padziļināt visu valsts institūciju sadarbību, nodrošināt efektīvu publiskās un privātās partnerības mehānismu izstrādi, paaugstināt sabiedrības izpratni par iespējām aizsargāt sevi, savu ģimeni un Latvijas valsti, kā arī izstrādāt sabiedrības pašorganizēšanas instrumentus krīzes gadījumiem.

Šāda visaptveroša pieeja valsts aizsardzībai spēs ilgtermiņā nodrošināt Latvijas iedzīvotāju atbildīgu attieksmi pret valsti un tās drošību, mazināt plaisu starp iedzīvotājiem un valsts pārvaldes institūcijām, kā arī novērst šķelšanos starp Latvijas iedzīvotājiem.